Vestel Venüs mesaj engelleme

Vestel Venüs mesaj engelleme işlemleri için telefona ücretsiz bir uygulama indirmek gerekmektedir. Çünkü Vestel Venüs modellerinde mesaj engelleme seçeneği konulmamıştır.

Numara engelleme için sorunsuz çalışan birkaç uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalrdan belki de en pratik ve işe yarar olanı Calls Blacklist isimli uygulamadır.
Uygulama ücretsiz indirilebilmekte ve kullanılabilmektedir. Ancak reklam içermektedir.

Vestel Venüs telefonlarda mesaj engelleme için Calls Blacklists uygulamasını önermemin sebebi uygulamanın zengin mesaj ve numara engelleme seçeneklerini ihtiva etmesinin yanında engellenen kişilerden gelen mesajları ve aramaları görmenize olanak tanımasıdır.

Vestel Venüs mesaj engelleme

Calls Blacklists uygulamasını indirip içine girdiğinizde sizi aşağıdaki sayfa karşılayacaktır.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme
Calls Blacklists uygulamasının üç ana menüsü vardır. Kara Liste menüsü, adından da anlaşılacağı üzere engelleme listelerinin tutulduğu yerdir. Kara Liste menüsünde mesaj ve arama engelleme listeleri ayrı ayrı tutulmaktadır.

Resimde görüldüğü üzere Aramalar ve SMS butonları vardır. Engelleyeceğiniz kişinin aramasını mı, yoksa mesaj atmasını mı engelleyeceksini veya hem aramasın hem de mesaj atamasın mı istiyorsanız bu butonları aktif veya pasif ederek karar verebilirsiniz.
Eğer mesaj engelleme yapacaksanız karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı verir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Calls Blacklists üzerinden mesaj engelleme yapılacaksa bu uygulamanın varsayılan mesajlaşma uygulaması olmasına izin verilmelidir. Eğer uyarı yazısına Devam et derseniz aşağıdaki onay mesajı gelir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Buna da evet dediğinizde Vestel Venüs mesaj engelleme işlemlerini Calls Blacklist uygulamasından yapabilir hale gelirsiniz.

Şimdi engelleme işlemlerinin nasıl yapılacağına gelelim. Calls Black List uygulamasının Kara Liste menüsüne geliniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere sağ alt köşede epeyce iri bir artı işareti vardır. Oraya basınız.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme
Aşağıdaki gibi bir seçenekler listesi olan bir menü ekranı açılacaktır. Engelleyeceğiniz numarayı arama günlüğünden veya rehberden bulabilir eğer numara buralarda kayıtlı değilse doğrudan siz numarayı girebilirsiniz.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme

İsterseniz Şununla başlıyor seçeneği ile 850’li numaralar veya yurt dışı aramaları kolay yoldan engelleyebilirsiniz. İsterseniz de mesaj günlüğünden yani mesaj atan/atılan numaralar arasından bu numarayı bulabilirsiniz.

Numarayı Kara Liste’ye ekleyip mesaj engelleme yi aktif ettiğinizde artık karşıdaki kişi mesajlarıyla sizi rahatsız edemeyecektir. Size mesaj gönderdiğinde mesaj sizin mesajlar klasörünüz yerine uygulamaya düşmekte, karşıdaki mesajlarının gitmediğini anlamamaktadır.Mesaj engelleme işlemini kaldırmak için Kara Liste ye gelip numaranın üzerine gelerek Sil demeniz yeterli olacaktır.

Uygulamanın Günlük kısmında kimlerin size mesaj gönderdiğinin veya aradığının kaydı tutulmaktadır. Zaman zaman Günlük kısmına girerek bunları inceleyebilirsiniz. Bazen yanlışlıkla önemli numaralar engellenebilmektedir veya engellenen kişinin ne mesaj attığı merak edilebilmektedir.

Uygulamanın Günlük tutması bu konularda çok işe yaramaktadır. uygulamanın daha başka mesaj engelleme seçenekleri de vardır. Mesela rehbere numarasını kaydetmediğiniz kişileri toptan engelleyebilrisiniz. Bu tür seçeneklere ulaşmak için sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne basıp açılan menüde Ayarlar a basmanız gerekir.

Uygulamanın Ayarlar menüsüne girince çok çeşitli mesaj engelleme seçenekleri olduğunu göreceksiniz.

İlgili aramalar:

vestel venüs sms engelleme

vestel venüs 5000 mesaj engelleme

vestel venüs 5580 mesaj engelleme

vestel venüs v3 5010 mesaj engelleme

vestel venüs 5530 mesaj engelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>