Kızılay mesaj engelleme

Kızılay mesaj engelleme işlemi çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Sizlere Kızılay SMS iptal etme işleminin 3 farklı yöntemini anlatacağım.

Kızılay’a bir kere bile kan bağışı veya para bağışı yaptığınızda artık Kızılay sms lerine üye oluyorsunuz ve size sürekli mesaj geliyor. Kızılay’ın bildirim mesajları bazen rahatsız edici olabilmektedir.

Kızılay mesaj engelleme:Yöntem 1:Kızılay’ın internet adresi üzerinden

İnternet, şimdilerde iletişimin en pratik yoludur. Kızılay SMS iptal etme için https://www.kanver.org/BizeUlasin adresine gidiniz.

Karşınıza Kızılay’ın iletişim sayfası çıkacak ve bir iletişim formu bulunacaktır. İletişim formunu eksiksiz olarak doldurunuz.

 Kızılay mesaj engelleme

Başvuru nedeniniz kısmına Sms bildirimi ni seçiniz. Kişisel verilerimin işlenmesini onaylıyorum mesajına tik attıktan sonra Robot olmadığınıza da onay veriniz. Son olarak Gönder e basınız.

Birkaç gün içinde talebiniz işleme alınacak ve artık Kızılay sms listesinden sizi çıkaracaklardır.

Kızılay mesaj engelleme:Yöntem 2:168 üzerinden

168 Kızılay’ın çağrı merkezinin numarasıdır. Kızılay mesajlarını engellemek için 168 i aradıktan sonra müşteri hizmetlerine bağlanmak zorundayız.

Bunun için 168 i aradıktan sonra müşteri hizmetlerine bağlanmak için 5 i tuşlayınız. Görevliye Kızılay sms iptal işlemi yapmak istediğinizi belirtiniz. En fazla birkaç güne kadar sms iptal işlemi gerçekleşecektir.

Kızılay mesaj engelleme:Yöntem 3:İYS üzerinden

İYS devletin bir sistemidir, güvenebilirsiniz. İleti Yönetim Sistemi nin kısaltmasıdır.

https://iys.org.tr/ adresine giriniz. Sağ üst köşede Vatandaş Girişi butonuna basınız.

B018 sms iptal

İYS (İleti Yönetim Sistemi) ne giriş yapmak için size iki seçenek sunulmaktadır. E devlet ile giriş yapabilirsiniz ve telefon numaranızı girerek yapabilirsiniz. Telefon numarasını yazarak giriş yapmak bana biraz daha pratik geldi. Aşağıdaki resimde ok ile gösterilen kısma telefon bilgilerinizi yazınız ve Doğrulama kodu gönder e basınız.

B018 sms iptal

Telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip Doğrula ya basınız.

B018 sms iptal

Bilgilendirme yazısı gelecektir. Okudum, anladım a tik atıp Kabul ediyorum a basınız.

B018 sms iptal

Sonraki sayfada size mesaj atan firmaların listesi çıkacaktır.

b279 mesaj engellemeListeden engelleyeceğiniz Kızılay ı firmayı bulunuz ve mesaj atmasını RET olarak seçiniz. İki tane onay/ret vardır. Biri mesaj , diğeri sesli aramadır. İsterseniz her ikisini de RET olarak işaretleyebilirsiniz veya sadece bir tanesini (mesaj veya sesli arama) işaretleyebilirsiniz.

Kızılay devletin kurumu olduğu için Kızılaydan gelen mesajları engelleme işlemi kolaydır. Maalesef piyasada bulunan kan emici firmaların spam sms’lerini engellemek o kadar kolay değildir. Spam sms atan bazı firmalar İYS de çıkmamaktadır.

İYS de çıkmayan firmalardan gelen spam mesajları engellemek için Numarasız mesajları engelleme yazımızı okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>