Huawei engellenen mesajları görme

Eğer Huawei telefonunuzda engellenen mesajları görme ile alakalı bir kısım bulamadıysanız engellediğiniz kişilerin attığı mesajları görebilmenizin alternatif bir yolunu göstereceğim. (Huawei telefonunuzda bu özellik varsa şu makaleyi okuyunuz)

Her telefonun yazılımı aynı seçeneklere sahip değil, bazı telefonlarda spam mesajların tutulduğu spam klasörü var, bazılarında ise yok. Huawei’nin orta ve alt segment telefonlarında numara/mesaj engelleme özelliği olmasına rağmen , spam klasörü konulmamıştır.

Bu yüzden orta-alt segment Huawei telefonlarda engellenen mesajları görmek için telefona bir numara engelleme uygulaması indirmek ve mesaj engelleme işlemleriniz bu uygulama üzerinden yapmak gerekmektedir.

Numara engelleme uygulamasında engellediğiniz kişilerin aramaları ve attıkları mesajların kaydı tutulduğu için engellenen mesajları görme imkanınız olmaktadır.

Huawei engellenen mesajları görme

Piyasada ücretli ve ücretsiz birçok numara engelleme uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan ücretsiz olmakla birlikte gayet iyi iş görenlerinden biri Calls Blacklist uygulamasıdır. (İsterseniz başka uygulama da kullanabilirsiniz.)

Uygulamanın gayet teferruatlı numara/mesaj engelleme seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca istediğiniz zaman engellen mesajları görebiliyorsunuz. Uygulama Huawei dahil tüm android telefonlarda kullanılabilmektedir.

 • Calls Blacklist uygulamasını yüklüyoruz.
 • Uygulamayı açınca aşağıdaki ekran gelecektir.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme

 • Uygulamanın Kara Liste bölümünde ekranın sağ alt köşesinde bulunan artı sembolüne tıklayınız.
 • Size sunulan seçeneklerden birini seçerek engelleyeceğiniz numarayı Kara Liste’ye ekleyiniz.

Sony xperia m4 aqua numara engellemeSMS butonunu aktif etmedikçe mesaj engelleme çalışmayacaktır. SMS butonunu aktif (mavi) ettiğinizde aşağıdaki uyarı mesajı gelecektir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Uygulama üzerinden mesaj engelleme yapabilmek için bu uygulamanın varsayılan mesajlaşma uygulama olmasını kabul etmeniz gerekmektedir.

Devam et dediğinizde onay için aşağıdaki ekran gelir. Evet e basınca mesaj engelleme aktif olur.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Bir numaranın mesaj göndermesini engelledikten bir süre sonra acaba o numara aramış mı veya mesaj atmış mı merak ederseniz bunları kontrol etmeniz için Günlük bölümüne girmelisiniz.

Alt segment Huawei telefonlarda engellenen mesajları görme işlemi ancak bu şekilde mümkün olmaktadır.

2 thoughts on “Huawei engellenen mesajları görme

 1. Canan Güneri

  Huwai Mate 20 lite engellenen numaralardan arama ve msj almak istemiyorum optimizer olarak ekrana düşüyor

  • şevval

   huawei mate 10 lite engellenen numaralardan arama ve mesaj almak istemiyorum benim de optimizer olarak ekrana düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>