B018 sms iptal

B018 kodu Süperonline firmasının kodudur. İleti Yönetim Sistemi’ne girerek Süperonline firmasının size mesaj göndermesini iptal edebilirsiniz.

BTK sms engelleme işleminin resmi yolu budur. Önce BTK listesinden size gönderilen mesajda yazan B li kodun hangi firma olduğunu buluyorsunuz, ardından İYS’ye girerek o firmayı engelliyorsunuz.

B018 sms iptal işlem adımları

https://iys.org.tr/ adresine giriniz. Sağ üst köşede Vatandaş Girişi butonuna basınız.

B018 sms iptal

İYS (İleti Yönetim Sistemi) ne giriş yapmak için size iki seçenek sunulmaktadır. E devlet ile giriş yapabilirsiniz ve telefon numaranızı girerek yapabilirsiniz. Telefon numarasını yazarak giriş yapmak bana biraz daha pratik geldi. Aşağıdaki resimde ok ile gösterilen kısma telefon bilgilerinizi yazınız ve Doğrulama kodu gönder e basınız.

B018 sms iptal

Telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip Doğrula ya basınız.

B018 sms iptal

Bilgilendirme yazısı gelecektir. Okudum, anladım a tik atıp Kabul ediyorum a basınız.

B018 sms iptal

Sonraki sayfada size mesaj atan firmaların listesi çıkacaktır. Süperonline a kadar geliniz ve mesaj atmasını RET olarak seçiniz. İki tane onay/ret vardır. Biri mesaj , diğeri sesli aramadır. İsterseniz her ikisini de RET olarak işaretleyebilirsiniz veya sadece bir tanesini (mesaj veya sesli arama) işaretleyebilirsiniz.

B018 sms iptal

İYS nedir ?

İYS İleti Yönetim Sistemi nin kısaltmasıdır. Devletin bir sistemidir güvenebilirsiniz. Ancak gördüğüm kadarıyla iki eksiği bulunmaktadır.

Birincisi giriş yaparken bazen kabul ediyorum butonuna basınca bazen bekletiyor veya girmiyor. Yani her zaman giriş yapamıyorsunuz. Sabrederseniz veya başka zaman denerseniz oluyor.

İkincisi listede Süperonline gibi firmalar var ama bize spam mesaj atan her firma yok.

Zamanla bu sorunların düzeleceğine inanıyorum.

Alternatif yöntemler

Android 8 işletim sisteminde ifade özelliği bulunmaktadır. B018 ifadesini engelleyerek Süperonline mesajlarını engelleyebilirsiniz. Ancak Android 9 ve 10 ifade engelleme özelliğine sahip değildir.

Süperonline mesajlarını engellemek için 850 222 1 222 yi arayabilirsiniz. Bu Süperonline nın çağrı merkezi numarasıdır. Ancak Süperonline çağrı merkezine ulaşmak ve B018 sms lerini iptal ettirmeye çalışmak size fazla vakit kaybettiren ayrıca, garantisi olmayan bir yöntemdir.

Telefonunuzda ifade engelle yok ise bu tür spam mesajları engellemek için Numarasız mesajları engelleme yazımızı okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>