iPhone kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor

İOS 13 güncellemesi sonrasında iPhone kullanıcıları rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme seçeneğine kavuştu. Bunu yapmak için Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğini aktif etmek yeterli olmaktadır.

Ancak bazı kullanıcılar rehbere kaydetmediği kişiler arayınca direk meşgule düştüğünü, kendilerine ulaşamadığını ifade etmektedirler.Bunun sebebi telefonlarında Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğinin aktif olmasıdır. Bu seçenek pasif olduğunda rehberde kayıtlı olmayan kişiler aradığında meşgule düşmeyecek, arayan size ulaşabilecektir.

Bir çok kişi iPhone’lardaki Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğinin sadece gizli numaraları engellediğini zannetmektedir. Halbuki Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneği aktifleştirince hem gizli numaralar hem de rehbere kaydedilmemiş numaralar engellenmektedir. iPhone’larda yaşanan kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor sorununun nedeni budur.

iPhone kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor sorunu çözümü

Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğine ulaşmak için şu adımları takip ediniz:

Ayarlar a giriniz.

iPhone kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor
Telefon seçeneğine basınız.

iPhone kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor
Açılan sayfada aşağı kaydırdığınızda Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğini göreceksiniz. Bunu pasif yaptığınızda rehberde kayıtlı olmayan numaraların engeli kalkmış olacaktır.

iPhone kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor
Ancak bu durumda gizli numaralar da sizi arayabilecektir. Gizli numaraları telefon operatörünüz üzerinden engelleyebilirsiniz.

İphone gizli numara engelleme işlemi nasıl yapılır ?

Telefon operatörü üzerinden gizli numaraları engelleyebilirsiniz.

Turkcell gizli numara engelleme

Telefonun arama kısmına geliyoruz ve *253# yazarak arama yapıyoruz. İşlem sadece bu kadar. Size bir uyarı mesajı gelecektir. Bundan sonra bilinmeyen numaralar sizi aradığında aramaları meşgule düşecek ve sizin telefonunuz çalmayacaktır.

Numaramı bilinmeyen numaralara kapatma

Bu işlemi iptal etmek isterseniz *253# yazarak arama yapmanız yeterlidir.

Vodafone gizli numara engelleme

Vodafone kullanıyorsanız gizli numara engelleme işlemi için telefonunuzun Mesajlar bölümüne girip GIZLI_AC yazarak 7046‘ya göndermeniz gerekir.

Numaramı bilinmeyen numaralara kapatma
Bu işlemi iptal etmek isterseniz telefonunuzun Mesajlar bölümüne girip GIZLI_KAPAT yazarak 7046‘ya göndermeniz gerekir.

Ayrıca Bakınız: Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Programı İndir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>