Android 9 mesaj engelleme

Önceki sürümde ifade engelleme seçeneği vardı ve bununla istenmeyen mesajlar kolaylıkla engellenebilmekteydi. Android 9 da ise ifade engelleme seçeneği yok ancak mesaj engelleme hala çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Samsung Galaxy Note 10, Samsung Galaxy S10, Huawei Mate 20, Huawei p30, Oppo Reno 10xZoom, Realme X2 Pro, LG G8, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Redmi Note 8, Oppo Reno 2, Xiaomi Mi Mix3, Honor 20, Samsung’un Galaxy A10, A30,A50, A70, A80 modelleri, Meizu 16Xs, TCL Plex, Xiaomi Mi A3 gibi telefonlarda Android 9 işletim sistemi kullanılmaktadır.

Android 9 işletim sistemi bulunan telefonlarda mesaj engelleme işlemlerini aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Android 9 mesaj engelleme

Telefonunuzda Mesajlar kısmına giriniz. Mesajların listelendiği sayfada ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sembolüne dokununuz.

Android 9 mesaj engelleme

Sil, Yıldızlı Mesajlar, Ayarlar, Bize ulaşın seçenekleri olan bir kutu açılacaktır. Ayarlar a basınız.

Android 9 mesaj engelleme

Ayarlar a basınca Mesaj ayarları sayfasına gelirsiniz. Size sunulan seçenekler arasından Numaraları ve mesajları engelle seçeneğine dokununuz.

Android 9 mesaj engelleme
Numaraları ve mesajları engelle sayfasında mesaj engelleme sekmesi bulunmamaktadır. Bunun yerine Numaraları engelle sekmesine basınız. Çünkü Android 9 da bir numarayı engellediğinizde o numaranın size mesaj atması da engellenmektedir.

Android 9 mesaj engelleme
Numaraları engelle sayfasına gelince size 3 adet seçenek sunulacaktır. İster numarayı yazıp kenardaki + işaretine dokunursunuz, isterse de Gelen Kutusu veya Rehber e girerek mesaj engelleme yapacağınız numarayı oradan bulup engelleyebilirsiniz.

Android 9 mesaj engelleme
Bir numarayı engellediğinizde bu sayfada listelenecektir.

Android 9 mesaj engelleme kaldırma

Eğer sonradan engellemesini kaldırmak isterseniz Numaraları engelle sayfasına gelip  numaranın yanındaki işaretine basarak o numarayı listeden kaldırmanız gerekmektedir.

Android 9 mesaj engelleme

Android 9 engellenen kişilerden gelen mesajları görme

Bazen engellenen kişilerin mesajlarını görmek isteyebilirsiniz. Bunun için Telefonunuzun Mesajlar kısmına girdikten sonra Üç nokta/Ayarlar/Numaraları ve mesajları engelle/ yolunu izledikten sonra Engellenen mesajlar a basınız.

Android 9 mesaj engelleme
Engellenen mesajlar sayfasında engellenen kişilerden gelen mesajların listesi tutulmaktadır.

Android 9 mesaj engelleme
Numarasız mesajları engelleme

Reklam mesajları çoğunlukla numarasız olarak geldiği için onlardan teker teker engellemeyle kurtulamazsınız. Android 9 da ifade engelleme özelliği bulunmadığı için numarasız mesajları engellemek için Calls blacklist veya Google’nın Mesajlar uygulamasını yüklemelisiniz.

Ayrıca Bakınız: Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Programı İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>