Sony xperia m4 aqua numara engelleme

Bu yazımda Sony xperia m4 aqua numara engelleme ve mesaj engelleme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Esasen Sony Mobile sitesinde bu konuda bazı bilgiler mevcut ama bunları okuyunca fazla bir işinize yaramayacağınızı göreceksiniz.

Maalesef Sony xperia m4 aqua numara engelleme işlemi yapmak için bir numara engelleme programı yüklemek zorundayız. Maalesef diyorum çünkü telefona numara engelleme gibi basit bir işlem için belirli bir yer kaplayan uygulama yüklemek üzücü.

Öte yandan yükleyeceğimiz numara engelleme uygulaması engellenen kişilerden gelen arama ve mesajların kaydını tutuyor. Çoğu telefonda bulunmayan numara ve mesaj engelleme özellikleri bu uygulamada mevcut.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme

Bunun için Calls Blacklist uygulamasını indiriyoruz. Bu dünyada yaygın kullanılan ve pek sorun çıkarmayan numara engellemelerinden birisi. Ücretsiz ama reklam içeriyor.

General mobile engellenen mesajlar nerede

Uygulamayı açınca aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Üç tane menüsü var.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme
Kara liste, engellenen kişilerin yer aldığı yer.

Günlük ise engellenen kişiler ararsa, mesaj atarsa kaydının tutulduğu yer.

Program kısmı ise numara engelleme uygulamasının hangi günler, hangi saatler devrede olacağını gösteriyor. Örneğin sadece hafta sonları veya hafta içleri mesai saatlerinde numara engelleme işlemlerini aktif edebilirsiniz.

Kara liste kısmında aramalar ve sms kısmının ayrı olduğunu göreceksiniz. Bu reklam mesajları atanlar ile taciz aramaları yapanların listesinin ayrı tutulmasını sağlıyor.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme nasıl yapılır ?

Kara liste menüsünde ekranın sağ alt köşesinde kocaman bir artı işareti göreceksiniz. Engelleme yapmak için bu artı işaretine basıyoruz. Aşağıdaki seçenekler gelecektir.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme
Engelleyeceğiniz numarayı arama günlüğünden, rehberden bulabilirsiniz veya doğrudan numarayı girebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak mesaj atan numaralardan bulabilirsiniz.

Numarayı Kara listeye eklediğinizde artık sizi arayamaz. Engelleme kaldırmak için Kara Liste‘den o numaranın üzerine gelip “sil” demeniz gerekir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme

Mesaj engelleme yapmak için SMS yazan yeri aktif etmeniz gerekir. Fakat bu durumda size aşağıdaki resimdeki uyarıyı gösterecektir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme

Yani özetle diyor ki bu uygulama üzerinden mesaj engelleme yapabilmek için varsayılan mesajlaşma uygulaması bu uygulama olmalıdır. Devam et e basarsanız aşağıdaki uygulama gelir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Evet dediğinizde mesaj engelleme aktif olur ve siz numara ekleme yaparak mesaj engelleme yapabilirsiniz.

Uygulamanın bilinmeyen numaraları engelleme, rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme ve diğer bir sürü engelleme seçeneği vardır.

Bu seçeneklere ulaşmak için ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta ya basıp, çıkan kutucukta Ayarlar a ve sonrasında da Engelleme ye basarak engelleme seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>