Engellenen numaradan gelen mesajları görme General Mobile

Kullanıcılar General Mobile engelleme mesajlar nerede olduğunu merak etmektedir. Öncelikle General Mobil telefonlarda istenmeyen aramaların ve mesajların nasıl engellendiğini hatırlayalım.

General Mobile numara engelleme

General Mobile telefonlarda numara engelleme işlemleri GM asistan uygulaması ile yapılmaktadır. Genellike bu uygulama cihazla birlikte gelmektedir. GM asistan uygulamasına girmek için öncelikle Uygulamalar menüsüne girmek gerekir. Uygulamalar kısmında aşağıdaki resimde işaretlendiği gibi GM asistan uygulaması olacaktır. Oraya basıyoruz.

Engellenen numaradan gelen mesajları görme General Mobile

GM asistan uygulamasının kullanıcıya yardımcı olan birçok fonksiyonu vardır. Örneğin veri yedekleme, gereksiz dosyaları temizleme ve güç tasarrufu gibi işlemleri buradan yapabilirsiniz.

GM asistan uygulamasının içerisine girdiğinizde üç tane menü olduğunu gereceksiniz. SELF SERVİS yazan menünün altında Taciz engelleme şeklinde bir sekme göreceksiniz. Taciz engelleme ye basıyoruz.

Engellenen numaradan gelen mesajları görme General Mobile
Karşınıza aşağıdaki resimdeki bilgilendirme ekranının çıktığı bir menü gelecektir. Bu uyarıda özetle “birini engellerseniz sizi aradığında meşgule atar” denmektedir. Bir numara engellemek için aşağıdaki resimde + ile gösterilen yere basıyoruz.

Engellenen numaradan gelen mesajları görme General Mobile
+ ya basınca rehberdeki numaralar çıkmaktadır. Numara listesinden engellenecek numarayı bulunca işaretleyip engelliyoruz.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra engellenen numaradan gelen mesajları görme konusuna geleyim.

General mobile engellenen mesajlar nerede

General Mobile kullanıcıları spam kutusu nerede, spam mesajlari nerede birikiyor merak ediyorlar. Birisi onlara General Mobile de istenmeyen mesajların biriktiği bir yer olmadığını, spam kutusunun olmadığını söylediğinde “hiç mi yok ?” tarzı sorular sorular soruyorlar veya bilir umuduyla engellenen numaradan gelen mesajları görme konusunu başka birine soruyorlar.

Bu nedenle General Mobile de numara engelleme seçeneklerini resimli olarak anlatarak GM telefonlarda cihazın kendi uygulamasında veya yazılımında spam mesajların görülme olasılığının olmadığını anlatmak istedim. Kısacası GM telefonlarda spam klasörü yok, engellenen mesajlar da görülemiyor, dolayısıyla da okunamıyor.

Öte yandan engellenen numaradan gelen mesajları görme sizin için önemli ise başka bir uygulama yükleyerek spam mesajları görme şansını bulabilirsiniz. Zaten General Mobile de numara engelleme seçenekleri çok kısıtlı olduğundan yağmur gibi gelen spam ve reklam mesajlarına GM asistan uygulaması ile karşı koymanız zordur.

Engellenen numaradan gelen mesajları görme

Bunun için Calls Blacklist uygulamasını yüklüyoruz.

General mobile engellenen mesajlar nerede
Aşağıdaki resimdeki gibi menüleri vardır.Aşağıdaki resimde işaretlenen üç nokta işaretine basınca ufak bir menü ekranı açılır.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung
Seçenekler arasından Ayarlar a basıyoruz.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung
Uygulama üzerinden numara engellemek veya mesaj engellemek için Ayarlar sayfasındaki seçeneklerden Engelleme seçeneğine basıyoruz.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung
Engelleme ekranı aşağıdaki gibidir. Calls Blacklist uygulamasının çok zengin engelleme seçenekleri vardır. Aşağıdaki seçenekler sadece bir kesittir.

Telefonu yabancı numaralara kapatma Samsung
Numara ve mesaj engelleme yaptıktan sonra uygulamanın GÜNLÜK menüsüne girerek o gün engellediğiniz kişilerden kim aramış, kim mesaj atmış görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>