Samsung j3 gizli numara engelleme

Bu makalede Samsung j3 gizli numara engelleme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağım. Birileri sizi numarasını gizleyip arıyorsa niyetinden şüphe duymalısınız.

Genel olarak telefonunuzda gizli numara engelleme seçeneğini aktif etmeniz dolandırıcı, sapık ve telefonla taciz ederek size satış yapmak isteyenleri sizden uzak tutar. Bu tür kişileri toptan engellemek için rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme işlemi yapmalısınız.

Samsung j3 gizli numara engelleme (telefondan)

Samsung telefonlarda gizli numara engelleme işlemi gayet kolaydır, modellere göre bu işlem biraz farklılık gösterebilir. j3 modelinde gizli numara engelleme aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

Telefonunuzun Ayarlar kısmına giriniz. Bu bölümde birkaç farklı kategori bulunmaktadır. Ayarlar kısmının Çağrı Ayarları alt kategorisinde Gizli Numara Engelleme seçeneğini göreceksiniz.Bunu yeşil yaptığınızda yani aktif ettiğinizde numarasını gizlemiş kişiler size ulaşamayacaktır.

Samsung j3 gizli numara engelleme
Evet hepsi sadece bu kadar. Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere Çağrı Ayarları kısmında ayrıca Numaramı Gizle seçeneği var. Bu seçeneği kullanarak numaranızı gizleyebilir ve arkadaşlarınıza şaka yapabilirsiniz.

Samsung j3 gizli numara engelleme (operatörden)

Samsung j3 telefonda yukarıda anlatıldığı üzere gizli numara engelleme işlemini yapmak gayet kolaydır. Ama siz isterseniz telefondan değil de telefon operatörü üzerinden de yapabilirsiniz.

Vodafone üzerinden Samsung j3 gizli numara engelleme

Vodafone üzerinden gizli numara engellemesi yapmak için telefonunuzun mesajlar bölülüme girerek GIZLI AC yazıp 7046 ya mesaj atmalısınız. Gün içinde gizli numara engelleme aktif olacaktır.

Eğer bu işlemi iptal etmek isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj atmalısınız.

Turkcell üzerinden Samsung j3 gizli numara engelleme

Telefonun arama kısmına *253# yazıp arama yaparsanız Turkcell size gelen gizli numara aramalarını kapatır. Eğer #253# ü ararsanız gizli numara engelleme işlemi iptal olur.

Avea üzerinden Samsung j3 gizli numara engelleme

Telefonun arama kısmına *253# yazıp arama yaparsanız gizli numara engelleme işlemi aktif olur. Yeniden *253# ü aramanız durumunda yeniden pasif olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>