LG G4 numara engelleme

LG’nin G4 modeli ülkemizde yayın olarak kullanılmaktadır. Cihaz üzerinden numara engelleme işlemleri yapılabilmektedir.

Bu yazımda ;

  • LG G4 numara engelleme
  • LG G4 gizli numara engelleme
  • LG G4 numara engelleme kaldırma
  • LG G4 mesaj engelleme

Hakkında bilgi vereceğim.

LG G4 numara engelleme

LG G4 de numara engelleme işlemi için telefonun ana menüsündeyken yeşil renkli telefon simgesine dokunuyoruz.

Bu dokunuş bizi çoğumuzun bildiği üzere arama yapmak için numarayı yazdığımız sayfaya yönlendirecektir. Sayfada Çevir, Çağrı geçmişi ve Rehber menüleri bulunmaktadır.

Biz bu menülerden birine değil ekranın sağ üst köşesine konumlandırılmış dikey şekildeki üç nokta sembolüne dokunuyoruz.

Samsung reddetme listesi nerede
Dokunuşumuzla birlikte bazı seçeneklerin yer aldığı menü ekranı açılacaktır. Listenin en altında Çağrı ayarları bulunur, ona dokunuyoruz.

Samsung reddetme listesi neredeÇağrı ayarları sayfasında numara engelleme ile ilgili olarak Çağrı reddetme sekmesi var. Numara engelleme işlemleri oradan yapılmaktadır. Ancak Çağrı ayarları sayfasında bir de Mesaj ile reddet sekmesi olduğunu göreceksiniz.

Mesaj ile reddet kısmı numarası engellenen kişilere otomatik telesekreter mesajı iletmeyi sağlamaktadır. Örneğin “Duştayım sonra arayın” veya “Seni engelledim köpek” gibi bir mesaj olabilir.

Numara engelleme yapmak için bir mesaj kaydı oluşturmanıza gerek yoktur. Bu yüzden Mesaj ile reddet sekmesi ile oyalanmayıp Çağrı reddetme sekmesinden devam edebiliriz.

Samsung reddetme listesi nerede
Karşımıza Reddetme listesi ve Aramayı Reddetme Modu şeklinde iki seçenek çıkacaktır. Aramayı Reddetme Modu kısmının Listedeki çağrıları reddet ayarında olması gerekir. Engelleme işlemi için Reddetme listesi sekmesine dokunuyoruz.

Samsung reddetme listesi nerede

Reddetme listesi sayfasında aşağıdaki resimde görüldüğü üzere + sembolü olacaktır ona basıyoruz.

Samsung reddetme listesi nerede
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir seçenekler menüsü gelecektir. Numara ekle başlığı altındaki seçeneklerden birini seçebiliriz. Engellenecek numara rehberde kayıtlı değilse, Çağrı kaydında da yer almıyorsa Yeni numara ya dokunarak numarayı yazıyoruz.

Samsung reddetme listesi nerede
Açılan sayfada Reddedilecek numarayı girin yazılı bir kutucuk olacaktır. Oraya numarayı yazıp onaylanınca numara engelleme işlemi tamamdır. Numara Reddetme listesi kısmında yer aldığı sürece engelli olacaktır.

Samsung reddetme listesi nerede

LG G4 gizli numara engelleme

Numarası bilinmeyen, yani numarasını gizliye çevirme işlerini toptan engellemek mümkündür. Bunun için yukarıda anlatıldığı şekilde Reddetme listesi ne gelince Gizli numara sekmesinin altında yer alan Özel numaralardan gelen tüm çağrıları reddet yazısının karşısındaki kutucuğa tik atıyoruz.

 LG G4 gizli numara engellemeLG G4 numara engelleme kaldırma

LG G4 te bulunan Reddetme listesi aynı zamanda engellenmiş numaraların listesinin tutulduğu kısımdır. Bir numaranın engelini kaldırmak istiyorsanız listeden o numarayı çıkarmanız yeterlidir.

Engellemeyi kaldırmak için Çağrı kaydından veya başka bir bölümden numarayı bulduktan sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne dokunuyoruz. Gelen seçeneklerden Çağrı reddetme listesinden çıkar a basıyoruz.

LG G4 numara engelleme kaldırma

LG G4 mesaj engelleme

Gelen mesajlarınızın toplandığı Mesajlar klasörüne giriyoruz. Sağ üst köşede yer alan üç nokta sembolüne basınca bir menü açılır, oradan Spam yöneticisi seçeneğine dokunuyoruz.

LG G4 mesaj engelleme

Sonraki sayfada Spam ayarları na basıyoruz.

LG G4 mesaj engelleme

Spam ayarları sayfası aşağıdaki resimdeki gibidir. Mesaj engellemenin aktif olması için İstenmeyen mesajı engelle nin karşısındaki kutucuğa tik atıyoruz. Gönderenin numarasının yazmadığı mesajları engellemek için Bilinmeyen göndereni engelle ye tik atıyoruz.

Bıkıp usandığımız reklam mesajlarından kurtulmak için istenmeyen kelimeler e basıp, kampanya, kazan, bahis vs ifadeler yazıyoruz.

Eğer bildiğimiz bir numaranın bize mesaj atmasını engellemek istiyorsak istenmeyen numaralar a basıyoruz.

LG G4 mesaj engelleme

Aşağıdaki resimde gösterilen sayfa gelecektir. + işaretine basıp numara girerek mesaj engelleme yapabiliriz.

LG mesaj engelleme

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>