Oppo realme numara engelleme

Oppo telefonlarda numara engelleme fonksiyonu mevcuttur. Realme modeli üzerinden numara engelleme ve engel kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığı aşağıda anlatılmaktadır.

Oppo realme telefonda bir numarayı engellemek için onu kara listeye eklemek gerekir.

Oppo realme numara engelleme

Yeşil renkli telefon simgesine basıyoruz ve arama yapılan sayfaya geliyoruz. Burada Telefon , Kişiler ve Favoriler menüleri bulunmaktadır. Telefon menüsünde en son aramaların kaydı tutulmaktadır.

Engellenecek bir kişiyi en kolay Telefon menüsünden bulabileceğimiz için Telefon menüsüne basıyoruz. Telefon menüsünde engelleyeceğimiz numarayı bulup hizasındaki yuvarlak içindeki i işaretine basıyoruz. (Aşağıdaki resimde sallamasyon bir numara yazılmıştır)

Oppo realme numara engelleme
Engelleyeceğimiz numaranın bilgilerinin tutulduğu kısma girmiş olduk. Aşağıdaki resimdeki gibi Kara Listeye Ekle seçeneği olduğunu göreceksiniz, ona basıyoruz.

Oppo realme numara engelleme
Aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı mesajı gelecektir. Kırmızı renkli Kara Listeye Ekle‘ye basıyoruz ve numara engelleme işlemi tamamlanıyor.

Oppo realme numara engelleme
Oppo telefonlarda bir numarayı engellediğinizde karşı taraf sizi aradığında meşgul sesi ile karşılaşır ve size ulaşamaz. Mesaj atarsa da mesajlarını almazsınız.

Yani bir numarayı engellediğinizde mesaj atmasını da engellemiş olursunuz.

Oppo engellenen kişiden gelen aramaları görme

Engellediğiniz kişi sizi ararsa telefonunuz çalmaz ama bunun kaydı oluşturulur. Bu arama kaydı bilgisi telefonun normal aramaların tutulduğu kısımda değil de “engellenen aramalar” kısmında yer almaktadır.

Oppo engellenen kişiden gelen aramaları görme

Eğer engellediğiniz gelen kişiden mesajları görmek istiyorsanız “engellenen mesajlar” kısmına girmeniz gerekmektedir.

Oppo realme numara engelleme kaldırma

Engellediğiniz numaranın engellemesini kaldırmak için o numarayı kara listeden çıkarmanız gerekmektedir. Numara bilgilerine girdiğinizde Kara Listeden Çıkar şeklinde seçenek olduğunu göreceksiniz, ona basınca numaranın engeli kalkar.

Oppo realme numara engelleme
Ancak uzun süre önce engellenen numaraları artık arama kaydında bulamayız (Bizi artık arayamadığından) muhtemelen rehberden de silmiş olabiliriz. Dolayısıyla numaraya ulaşamazsak bilgilerine de ulaşamayız. Bu yüzden farklı bir yol izleyerek Kara Liste kısmına ulaşıp oradan engellemeyi kaldırıyoruz. Kara Liste kısmına ulaşmak için şu yolu izliyoruz:

Yeşil renkli telefon simgesine basıp arama yapılan sayfaya geliyoruz. Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta şeklinde bir simge vardır. Ona basıyoruz.

oppo numara engelleme
Küçük bir pencere açılacaktır. Ayarlar a basıyoruz.

Oppo realme numara engelleme
Engelle seçeneğine basıyoruz.

Oppo realme numara engelleme
Kara Liste ye basıyoruz.

Oppo realme numara engelleme
Aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı mesajı gelir . Tamam diyoruz.

Oppo realme numara engelleme
Kara Liste ye girince engelini kaldıracağımız numarayı seçip Kara Listeden Sil e basıyoruz.

Oppo realme numara engelleme
Böylece engel kalkmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>