Oppo numara engelleme

Oppo Realme ve a5 2020 gibi modellerinde numara engelleme ve mesaj engelleme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Oppo numara engelleme

Diyelim ki bir numara sizi rahatsız etti. O numaranın üzerine basılı tutunca aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Engellenenler listesine ekle seçeneğine basınca o numara engellenecek, artık sizi aradığı zaman direk meşgule düşecek ve sizi çaldıramayacaktır.

Oppo numara engelleme

Eğer engelleyeceğiniz numara rehberde kayıtlı ise numaranın bilgilerine girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan iki nokta sembolüne basınca bir pencere açılacaktır. Engellenenler listesine ekle seçeneğine basınca o numara engellenecektir.

Oppo numara engelleme

Oppo bilinmeyen numaraları engelleme

Oppo telefonlarda bilinmeyen numaraları ve gizli numaraları da engellemek mümkündür. Gizli numara derken numarasını gizlemiş kişiler kastedilmektedir.

Bilinmeyen numaralar derken rehberde kayıtlı olmayan numaralar kastedilmektedir.

Telefon menüsüne girdikten sonra sağ üst köşede bulunan iki nokta sembolüne basınca iki adet seçenek çıkacaktır. Ayarlar seçeneğine basıyoruz.

Oppo numara engelleme

 

Ayar sayfasındaki seçeneklerden Kuralları ayarla seçeneğine basıyoruz.

Oppo numara engelleme

Kuralları ayarla sayfasında Çağrıları engelle seçeneği bulunmaktadır. Ona basıyoruz.

Oppo numara engelleme

Çağrıları engelle sayfasında bilinmeyen numaraları engelleme ve gizli numaraları engelleme seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekleri aktifleştirerek engelleme yapabilirsiniz.

Oppo numara engelleme

Oppo mesaj engelleme

Kuralları ayarla sayfasında Mesajları engelleme seçeneği bulunmaktadır. Ona basıyoruz.

Oppo numara engelleme

Mesajları Engelle seçeneğine basınca Spam Mesaj Anahtar Kelimeleri seçeneği olan sayfa gelecektir. Ona basıyoruz.

Oppo numara engelleme

Sonraki sayfada istenmeyen mesajlarda geçen kelimeleri giriyoruz. Örneğin bahis, kredi, otel vs gibi kelimeleri girerek veya firma adı girerek bu kelimelerin geçtiği istenmeyen mesajları engelleyebiliriz.

Oppo numara engelleme

Oppo numara engelleme kaldırma

Engellediğimiz bir numaranın engelini kaldırmak için Kuralları ayarla sayfasında bulunan Engelleme listesi ne giriyoruz.

Oppo numara engelleme

Engelleme listesinde engellediğimiz numaralar yer almaktadır. Buradaki listeden engelini kaldırmak istediğimiz numarayı sildiğimizde engel kalkacaktır.

Engelleme bildirimlerini gizleme

Bir numarayı engellediğinizde, o numara ile alakalı bildirimler gelsin veya gelmesin, siz bunu ayarlayabilirsiniz.

Bazısı birini engelliyor ama acaba aradı mı diye merak ediyor. Bazısı ise engellenen kişi aradığı zaman bildirim gelmesin istiyor. Kuralları ayarla sayfasında Engelleme bildirimleri seçeneği vardır ona basıyoruz.

Oppo numara engelleme

Gelen pencerede engellenen numaralardan gelen bildirimler gelsin veya gelmesin bunu ayarlayabilirsiniz.

Oppo numara engelleme

Oppo telefonlarda engelleme işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sorunuz olursa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>