Xiaomi engellenen numaradan gelen mesajları görme

İstenmeyen reklam mesajlarından ve sırnaşık kişilerin lüzumsuz gönderilerinden kurtulmak için Xiaomi telefonlarda mesaj engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak mesaj engelleme yaptığınızda doğal olarak engelli kişilerden gelen mesajları göremezsiniz.

Bazı durumlarda mesaj engellemesi yapılan kişilerin gönderdiği bazı içeriklere daha sonradan ulaşmak isteyebilirsiniz.

Bazı telefon modellerinde engellenen kişilerden gelen mesajlar spam klasöründe tutuluyor ve isterseniz spam klasörüne girerek bu mesajları kontrol edebiliyorsunuz. Ancak Xiaomi telefon modellerinin çoğunda bu özellik mevcut değildir.

Yani Xiaomi telefonda bir numara için mesaj engelleme işlemi uyguladığınızda o numaranın mesajları telefonunuza gelmiyor. Ancak bu engelli kişilerin mesajlarını hiç bir şekilde göremeyeceğiniz anlamına gelmemektedir.

Xiaomi engellenen numaradan gelen mesajları görme

Xiaomi telefonlarda engellenen numaradan gelen mesajları görmek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

Birincisi;

Xiaomi telefonlarda Engelli listesi ne giderek engellediğiniz numaralara ulaşabilirsiniz ama spam klasörü olmadığından engellenen kişilerin mesajlarına ulaşamazsınız.

Bu mesajlara ulaşmak için mesaj engellemeyi geçici olarak kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Numaranın mesaj engellemesini kaldırdığınızda o numaranın engellendiği dönemde gönderdiği mesajları görme ihtimaliniz vardır.

Engel kalkınca engelleme nedeniyle bekletilmekte olan mesajlar telefonunuza düşebilir ve böylece mesajları görme şansınız olur. Mesajları okuduktan sonra dilerseniz yeniden mesaj engelleme yapabilirsiniz. Ancak bu yöntem garanti sonuç veren bir yöntem değildir.

İkincisi;

İlk yöntemden sonuç alamadıysanız ve engelli kişilerden gelen mesajları zaman zaman kontrol etmek istiyorsanız mesaj engelleme işlemini bir numara engelleme uygulaması üzerinden yapmalısınız.

Numara engelleme uygulamalarının menülerinde engelli kişilerin aramalarını ve mesajlarının tutulduğu kısımlar vardır.

Xiaomi telefonda Calls Blacklists uygulaması ile mesaj engelleme nasıl yapılır ?

Calls Blacklists uygulamasını indiriniz. Uygulamayı açtığınızda aşağıdaki sayfa gelir.

Sony xperia m4 aqua numara engelleme
SMS sekmesini aktif ettiğinizde aşağıdaki resimdeki mesaj gelir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Calls Blacklists üzerinden mesaj engelleme işlemi yapılabilmesi için bu uygulamanın varsayılan mesajlaşma uygulaması olması gerekmektedir. Devam et seçeneğine bastığınızda aşağıdaki onay mesajı gelir.

Sony xperia m4 aqua mesaj engelleme
Evet dediğinizde uygulama üzerinden mesaj engelleme yapmaya hazır hale gelirsiniz. Mesaj engelleme uygulamanın Kara Liste bölümünden yapılmaktadır. Ekranın sağ alt köşesindeki kocaman artı işaretine basınca aşağıdaki resimde gösterilen seçenekler gelir. Bu seçenekleri kullanarak mesaj engelleme yapabilirsiniz.

Xiaomi engellenen numaradan gelen mesajları görme

 Xiaomi engellenen numaradan gelen mesajları görme (Calls Blacklist uygulamasından)

Diyelim ki bir numaranın mesaj atmasını Calls Blacklist uygulaması üzerinden engelledik. Daha sonra engellenen numaranın bize attığı mesajları görebilmek için uygulamanın Günlük menüsüne girmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>