Oppo mesaj engelleme

Oppo telefonların bazılarında (Örneğin Reno 3) mesaj engelleme özelliği bulunmaktadır. Oppo telefonlarda istenmeyen mesajların nasıl engelleneceği ve engelin nasıl kaldırılacağı aşağıda anlatılmaktadır.

Oppo mesaj engelleme

Oppo telefonlarda mesaj engelleme ve numara engelleme işlemleri için ayrı seçenekler vardır. Böylece sadece mesaj engelleme veya sadece numara engelleme yapabilirsiniz.

Mesaj engelleme yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

Ana ekranda iken Telefon simgesine basarak aşağıdaki sayfaya geliniz. Bu sayfada Telefon ve Kişiler menüleri bulunmakta olup bunlarla işiniz yoktur. Aşağıdaki resimde ok ile gösterilen iki nokta simgesine basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Ufak bir kutu açılacak ve iki seçenek gelecektir. Engelle ve filtrele seçeneğine basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Engelle ve filtrele sayfasında Aramalar ve Mesajlar olmak üzere iki menü bulunmaktadır. Bu sayfa engelleme yaptığımız kişilerin listesinin tutulduğu yerdir. Eğer daha önceden kimseyi engellemediyseniz aşağıdaki resimdeki gibi boş gelecektir. Sağ üst köşedeki iki nokta şeklindeki simgeye basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Kuralları Ayarla seçeneği çıkacaktır ona basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Kuralları Ayarla sayfasında Mesajları engelle seçeneği olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneğe basarak mesaj engelleme sayfasına geliniz. Buradan mesaj engellemeyi yapabilirsiniz.

 

Oppo mesaj engelleme

Oppo mesaj engelleme kaldırma

Daha önceden size mesaj göndermesini engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak isterseniz Kuralları Ayarla sayfasında yer alan Engelleme Listesi ne girip engellediğiniz numarayı listeden silmeniz gerekir.

Oppo mesaj engelleme

Veya Engelle ve Filtrele sayfasında bulunan Mesajlar menüsüne giriniz. Burada mesaj engelleme yapılanların listesi yer almaktadır. Listeden numarayı silerek mesaj engellemesini kaldırabilirsiniz.

Oppo mesaj engelleme

Oppo engellenen mesajları görme

Diyelim ki birinin mesaj atmasını engellediniz ama mesaj attığında bunu görmek istiyorsunuz, bu takdirde Kuralları ayarla sayfasında bulunan Engelleme bildirimleri seçeneğini açmanız gerekmektedir.

Oppo mesaj engelleme

Oppo engellenen kişileri görmek için Engelle ve filtrele sayfasında yer alan Aramalar menüsüne girmeniz gerekmektedir.

Engellenen mesajların içeriğini görmek isterseniz şu yazıyı okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>