Huawei p20 lite numara engelleme

Android 8 (Oreo) işletim sahibine sahip Huawei p20 lite telefonlarda numara engelleme işlemlerinin nasıl yapıldığını bu makalemde anlatıyorum. Yabancı bir kaynaktan faydalanarak bu makaleyi hazırladım. Görselleri de yabancı kaynaktan aldım.

Huawei p20 lite numara engelleme

Mart 2018’de hayatımıza giren Huawei p20 lite de numara engelleme işlemleri daha önceki modellerden biraz farklı yapılmaktadır.

Telefon kısmına girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne basınız.

Huawei p20 lite numara engelleme

Arama ayarları sayfası açılacaktır. Çağrı reddetme seçeneğine basınız.

Huawei p20 lite numara engelleme

Açılan sayfada Gelen aramaları reddetme seçeneğine basınız.

Huawei p20 lite numara engelleme

Açılan sayfada bilinmeyen numaraları engelle seçeneğine tik atarsanız gizli numaralar ve bilinmeyen numaralar engellenecektir. Bildiğiniz bir numarayı engellemek için ekranın orta kısmında yer alan Numara ekle ye basınız.

Huawei p20 lite numara engelleme

Engelleyeceğiniz numarayı arama kaydından, telefon rehberinden veya elle girerek seçebilirsiniz.

Huawei p20 lite numara engelleme

Numarayı seçtikten sonra TAMAM a basınca numara engelleme işlemi tamamlanmış olur.Numara engelleme işlemi ile aynı zamanda o kişinin size mesaj göndermesi de engellenir.

Huawei p20 lite numara engelleme kaldırma

Numara engelleme yaptığınızda, engellediğiniz numara engellenen numaralar kısmında listelenmektedir.Buraya girerek listeden numarayı sildiğinizde numara engelleme kaldırılmış olur. Numaranın hizasında eksi işareti olur, bu işarete basınca engellenen numaralar listesinden çıkarılır.

Huawei p20 lite numara engelleme

Huawei p20 lite numara engelleme alternatif yöntem

Huawei p20 lite telefonlarda kullanılan işletim sistemi ve yazılım versiyonlarına göre numara engelleme işlem adımları ve arayüz değişebilmektedir. Aşağıdaki Huawei p20 lite numara engelleme işlem adımları yabancı bir video üzerinden anlatılmaktadır.

Videoda Hint’li olduğunu tahmin ettiğim bir kişi Huawei p20 ve p20 lite telefonlarda numara engellemenin nasıl yapılacağını anlatmaktadır. Videoda görünen Huawei p20 lite yazılımının yukarıda anlatım yapılan telefonun yazılımından bir miktar farklı olduğu görülmektedir. Örneğin videodaki telefonda kara liste seçeneği var ve engelleme kara listeye ekle denilerek yapılmaktadır.

Telefonların işletim versiyonları ve yazılın güncellemelerine göre arayüzleri farklı olabileceği için Huawei p20 lite numara engelleme işleminin kara liste seçenekli versiyonunu da makaleme eklemeyi uygun buldum.

Videodaki Huawei p20 lite numara engelleme işlemi aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

Kişiler e girdikten sonra engelleyeceğimiz kişiyi buluyoruz ve ona dokunuyoruz.

Kişinin bilgilerinin yer aldığı sayfada ekranın sağ alt tarafında üç nokta simgesi ile gösterilen DAHA FAZLA (MORE) yere dokunuyoruz.

Bir pencere açılacak ve pencerede Kara listeye ekle seçeneği olacaktır. Kara listeye ekle ye basınca o numara arayamaz ve mesaj gönderemez. İsminin altında da kara listeye ekli yazar.

Numara engellemeyi kaldırmak için de yukarıdaki adımları uygulayarak numara bilgilerine giriniz ve üç nokta sembolüne basınız. Bu sefer açılan penceredeki seçeneklerde kara listeden çıkar seçeneği olacaktır, ona basında numara engelleme kalkar.

Bu makaledeki bilgiler size yeterli gelmediyse Huawei numara engelleme bağlantısından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>