Digiturk sms engelleme

Digiturk üye kazanmak için reklam seçeneklerini sonuna kadar kullanmaktadır. Digiturk sms engelleme işleminin basit bir yolu bulunmaktadır.

Devletimiz vatandaşlar istenmeyen sms leri kolay yoldan iptal edebilsinler diye İleti Yönetim Sitemi (İYS) ni yürürlüğe sokmuştur. Aşağıda anlatılan adımları takip ederseniz giturk mesajlarını iptal edebilirsiniz.

Digiturk sms engelleme

https://iys.org.tr/ adresine giriniz. Sağ üst köşede Vatandaş Girişi butonuna basınız.

B018 sms iptal

İYS (İleti Yönetim Sistemi) ne giriş yapmak için size iki seçenek sunulmaktadır. E devlet ile giriş yapabilirsiniz ve telefon numaranızı girerek yapabilirsiniz. Telefon numarasını yazarak giriş yapmak bana biraz daha pratik geldi. Aşağıdaki resimde ok ile gösterilen kısma telefon bilgilerinizi yazınız ve Doğrulama kodu gönder e basınız.

B018 sms iptal

Telefonunuza gelen doğrulama kodunu girip Doğrula ya basınız.

B018 sms iptal

Bilgilendirme yazısı gelecektir. Okudum, anladım a tik atıp Kabul ediyorum a basınız.

B018 sms iptal

Sonraki sayfada size mesaj atan firmaların listesi çıkacaktır.Listeden BEİN veya DİGİTURK ile alakalı firmaları bulunuz. Digiturk’u BEİN Grup satın aldığı için artık BEİN olarak geçmektedir.

Digiturk sms engelleme

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere arama ve sms için iki seçenek vardır. Arama ve kısa mesaj seçenekleri sizde Onay gözüküyorsa Ret yaparak Digiturk sms lerini iptal edebilirsiniz ve aramalarını da engellersiniz.

Bu şekilde sms iptal etme veya onaylama işlemleri yaptığınızda ücreti bulunmamaktadır.

Digiturk sms engelleme için alternatif yöntemler

Eğer listede aradığınız firma çıkmıyorsa bu tür spam mesajları engellemek için Numarasız mesajları engelleme yazımızı okuyunuz.

Listede Digiturk veya Bein Sports yoksa sms engelleme için şu yöntemleri de deneyebilirsiniz:

YÖNTEM :1

Digiturk reklam sms leri kayıt dışı yollarla da gönderilebilmektedir. Örneğin 850’li numaralar üzerinden Digiturk reklamları gönderilmektedir. Bu reklamların korsan iş yapanlar tarafından gönderilmesi ihtimali kuvvetlidir.

Eğer Digiturk sms’leri 850’li numaralardan gönderiliyorsa 850 ile başlayan numaraları engelleme yazımdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

YÖNTEM :2

Eğer Digiturk sms lerinin sonunda B ile başlayan kod bulunuyorsa Belediyeden gelen mesajları iptal etme yazımda yer alan listeden B koduna karşılık gelen listeden size sms atan firmayı öğrenerek, internetteki iletişim bilgileri üzerinden firmaya ulaşmak suretiyle Digiturk reklam sms lerini iptal ettirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>