Avrupa networking mesaj iptali nasıl yapılır ?

Pierre Cardin firması reklam mesajlarını Avrupa Networking üzerinden müşterilerine göndermektedir. Firmanın mağazasından bir alışveriş yaptığınızda sizden bir telefon numarası istenmekte, numaranızı verince de her bir kampanyada size mesaj atılmaktadır.

Bilindiği üzere giyim sektöründe senede iki üç kere ciddi bir indirim olur ve bu tür indirim kampanyaları tüketiciler açısından gayet avantajlıdır. Fakat Pierre Cardin firması sürekli değişik kampanya ve indirimler yaptığı ve bunları da her seferinde müşterilerine duyurduğu için birçok müşteri kendisine sık mesaj gelmesinden rahatsız olmaktadır.

Pierre Cardin’in reklam mesajlarını Avrupa Networking gönderdiği için şikayetler genellikle bu isme yöneltilmektedir.

Kişisel kanaatimce Pierre Cardin’in son iki üç senedir müşterilerine sürekli mesaj atma stratejisi kayyuma devredilmesiyle alakalıdır. 2017 Ocak ayında Aydınlı Grubun şirketlerine kayyum atandı ve atanan kayyum yönetimi ciroyu artırmak adına marka değerini düşürmeyi göze alarak insanlara sürekli mesaj yollamaktadır.

Avrupa Networking mesaj iptali nasıl yapılır ?

Avrupa Networking’in Pierre Cardin mesajları artık size gelmesin istiyorsanız iki alternatifiniz bulunmaktadır.

Birinci alternatif olarak Avrupa Networking’e ulaşarak artık mesaj almak istemediğinizi veya üyelikten çıkmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

Avrupa Networking tel:0 216 420 0 966

Avrupa Networking mail: mh@avrupanetworking.com

İkinci alternatif ise üyelikten çıkmayarak sadece mesajları engellemektir. Bilindiği üzere üyeliğin bazı avantajları vardır ve sırf mesaj almamak için bunları yitirmek istemeyebilirsiniz.

Bu takdirde telefonunuza mesaj atan numarayı engellemeniz gerekmektedir. Sorun şu ki gönderilen mesajda numara yazmayabilmektedir. O zaman telefonunuzdan gizli/bilinmeyen numaraları engelleme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Gizli numaralar engellendiğinde mesaj atması da engellenmektedir. Gerçi bazı modellerde bu farklıdır, sms ve arama ayrı ayrı engellenmektedir. Aşağıda çok satılan bir telefon modeli (Samsung)üzerinden gizli numaraların nasıl engellendiği anlatılmaktadır.

Daha önceden telefonunuzda hiç numara veya mesaj engellemesi yapmadıysanız ilk seferde engelleme yerini bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden resimli şekilde anlatacağım.

Birisini arayacakmış gibi telefonunuzun arama bölümüne giriniz ve aşağıdaki resimde kırmızı çizgi ile çevrilerek gösterilen üç nokta sembolüne basınız.

Avrupa networking mesaj iptali nasıl yapılır
Ufak bir menü kutucuğu açılır. Ayarlar a basınız. Farklı modellerde farklı seçenekler olabilir. Siz Ayarlar a basmalısınız.

Avrupa networking mesaj iptali nasıl yapılır

Karşınıza Arama Ayarları sayfası gelecektir. Aşağıdaki resimde işaretlendiği gibi Numaraları engelle ye basınız.

Avrupa networking mesaj iptali nasıl yapılır
Karşınıza numara engelleyebileceğiniz bir sayfa gelecektir.

Avrupa networking mesaj iptali nasıl yapılır

Gizli aramaları engelle yi aktif (yeşil) yaptığınızda gizli numaralar sizi arayamaz veya mesaj atamaz. Dolayısıyla Avrupa Networking mesajları da gelmez.

Uygulama üzerinden mesaj engelleme

Samsung ve İphone telefonlarda mesaj engelleme işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır fakat Sony ve Vestel gibi bazı markaların telefonlarında mesaj engelleme seçeneği olmadığından mesaj engelleme için uygulama indirmek gerekmektedir.

Avrupa networking mesajlarını almamak için Calls Blacklist uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamada zengin mesaj engelleme seçenekleri vardır. Örneğin mesaj engelleme ayarlarında “Avrupa Networking” veya “Pierre Cardin ” yazdığınızda artık size bu firmadan mesaj gelmez.

General mobile engellenen mesajlar nerede
İsterseniz de istenmeyen reklam mesajlarını toplu şekilde de engelleyebilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgileri diğer makalelerimde verdiğimden makalemi burada sonlandırıyorum.

One thought on “Avrupa networking mesaj iptali nasıl yapılır ?

  1. Meftun Tazegül

    Tarafıma Avrupa Network mesajlarının gelmemesini rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>