Samsung j7 arama engelleme kaldırma

Ülkemizde en çok satan telefon markası olan Samsung’da arama engelleme işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor ancak bazen kullanıcılar bu engelin nereden kaldırılacağını bilemiyorlar.

Sizi çağrılarıyla rahatsız eden kişileri bir süreliğine bloke etmek için telefonun numara engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece karşı taraf sizi arayınca sizin telefonunuz çalmaz, arayan kişiye meşgul sesi gelir ve görüşme sonlandırılır.

Numara engelleme işlemi her seferinde arayana cevap verip neden meşgul olduğunuzu veya neden konuşmak istemediğinizi izah etme çabasından kurtarır. Ayrıca sırnaşık ve laftan anlamaz arkadaşlar ile bir şeyler satmak için kafa ütüleyen satıcıları da sizden uzak tutmaya yarar.

Bir zaman sonra arkadaşınızla görüşmek için müsait hale gelebilirsiniz. Karşı taraftan yeniden çağrı alabilmeniz için arama engellemeyi kaldırmanız gerekir. Aşağıda Samsung j7 ve Samsung j7 pro telefonlarda arama engelleme kaldırma işlemlerinin nasıl yapılacağı resimli şekilde anlatılmaktadır.

Samsung j7 arama engelleme kaldırma

Telefonunuzun Telefon menüsüne giriniz. (Ana sayfada iken yeşil renkli telefon simgesine basınız.) Telefon menüsünde Klavye seçeneği aktif olmalıdır. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine basınız.

Samsung j7 arama engelleme kaldırma
Bir pencere açılacaktır. Ayarlar a basınız.

Samsung j7 arama engelleme kaldırma

Arama Ayarları sayfası açılacaktır. Bu sayfada değişik arama ayarları seçenekleri vardır. Ayrıca arama engelleme seçenekleri de yer almaktadır. Daha önce engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak için önce engellenen numaraların listesinin bulunduğu sayfaya ulaşmak gerekmektedir. Bunun için Numaraları engelle seçeneğine basınız.

Samsung j7 arama engelleme kaldırma
Samsung J7 ve Samsung’un bir çok modelinde Numaraları engelle sayfası hem numara engelleme işlemleri yapılmakta hem de numara engelleme kaldırma işlemleri yapılmaktadır. Bir numaranın arama engelinin kaldırılması için listede o numaranın hizasındaki (eksi) işaretine basmak gerekmektedir.

Samsung j7 arama engelleme kaldırma
Engelleme listesinden o numara çıkarılınca artık sizi arayabilecektir. Gizli numaraların engelini kaldırmak için ise Bilinmeyen arayanları engelle kısmını pasif yapmanız gerekmektedir.

Samsung j7 arama engelleme kaldırma 2

Samsung j7 arama engelleme kaldırma konusu bazen yanlış anlaşılmaktadır. Yani sizler karşı tarafın arama engelini değil de sizin telefonunuzdan başkalarını arama engelini kaldırmayı soruyor olabilirsiniz.

Mesela telefonun çocuğun eline verirken yanlışlıkla başkalarını aramasın diye arama engelleme işlemi yapmış ve bunun nasıl kaldırılacağını soruyor olabilirsiniz. Veya daha önceden 850 li numaraları, yurt dışı numaraları, belirli bazı numaraları aramayı engellemiş ve şimdi artık bu numaraları aramak istiyor olabilirsiniz.

Sizin telefonunuzun arama engelini kaldırmak için Samsung j7 telefonunuzda Arama ayarları sayfasına geliniz. (Arama Ayarları sayfasına nasıl gelineceği yukarıda anlatılmıştı.)

Samsung j7 arama engelleme kaldırma
Arama ayarları sayfasında Diğer arama ayarları seçeneği olacaktır. Ona basarak arama engelinizi kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>