Oppo gizli numara engelleme

Oppo telefonlarda gizli numara engelleme seçeneği mevcuttur. Bildiğiniz üzere numarasını gizleyip arayan kişilerin amacı genellikle bizler için iyi olmamaktadır. Bu nedenle telefonda gizli numaraları engellemeyi aktifleştirmek bizleri bir çok rahatsız edici aramadan kurtarmaktadır.

Oppo telefonlarda gizli numara engelleme seçeneğinin yanında bir de bilinmeyen numaraları engelleme seçeneği bulunmaktadır. Bir çok kişi bu seçenekleri karıştırmaktadır.

Bunları şöyle açıklayabiliriz:

Gizli numara, numara yazmayan kişiden gelen aramadır. Biri sizi arayınca numarası yazmaz, gizli numara yazar. Çağrıya geri dönüş yapmak istediğinizde numarası olmadığı için o kişiyi arayamazsınız.

Bilinmeyen numara ise rehberinizde kayıtlı olmayan tüm numaralara denir. Örneğin kargocu sizi aradığınızda ekranda bir numara çıkar. Bu numara bilinmeyen numaradır.

Oppo gizli numara engelleme

Diyelim ki sizi gizli numaradan aradılar ve artık gizlenmiş numaraların aramasını istemiyorsunuz. Bu takdirde ilk aşama olarak Telefon menüsüne giriniz ve aşağıdaki resimde okla gösterildiği gibi ekranın sağ üst köşesinde yer alan iki nokta simgesine basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Engelle ve filtrele ve Ayarlar şeklinde iki seçenek gelir. Engelle ve filtrele seçeneğine basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Engelle ve filtrele sayfasında engellenen numaralar listelenmektedir. Bir numara engellemek veya engelleme ayarlarını ayarlamak, örneğin gizli numaraları engellemek istediğinizde ekranın sağ üst köşesindeki iki nokta sembolüne basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Kuralları ayarla seçeneği çıkacaktır, ona basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Kuralları ayarla sayfasında Çağrıları engelle seçeneğine basınız.

Oppo gizli numara engelleme

Çağrıları engelle sayfasının en altında Gizli numaralardan gelen aramaları engelle seçeneği vardır. Onu aktif yaptığınızda gizli numaralar sizi arayınca meşgule düşecek ve size ulaşamayacaklardır.

Oppo gizli numara engellemeMesaj engelleme yapmak istiyorsanız Oppo mesaj engelleme yazımızı okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>