Xiaomi note 9 pro numara engelleme

Bu makalede Xiaomi note 9 pro telefonlarda numara engelleme, bilinmeyen numara engelleme, mesaj engelleme ve numara engelleme kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığı anlatılacaktır. Anlatılan yöntemler Xiaomi telefonların bir çok modelinde geçerlidir.

Xiaomi note 9 pro numara engelleme

Bunun için Ayarlar menüsüne girmek gerekmektedir. Ayarlar sayfasına girdikten sonra sayfayı aşağıya kaydırarak Engellenen Numaralar seçeneğini bulunuz ve ona basınız.

Xiaomi note 9 pro numara engelleme

Engellenen numaralar sayfası aşağıdaki resimdeki gibidir. Bilinmeyen Numaralar ı aktif ederseniz sadece gizli numaralar değil, rehberinizde kayıtlı olmayan tüm numaralar engellenir. Bir numarayı engellemek için NUMARA EKLE ye basınız.

Xiaomi note 9 pro numara engelleme

Engelleyeceğiniz numarayı girip ENGELLE seçeneğine basınız.

Xiaomi note 9 pro numara engelleme

Artık o numara sizi arayamaz ve mesaj gönderemez.

Xiaomi note 9 pro mesaj engelleme

Sadece mesaj engelleme yapma seçeneği bulunmamakta bir numaranın araması engellendiğinde mesaj atması da engellenmektedir.

Xiaomi note 9 pro numara engelleme kaldırma

Engellenen numaranın engelini kaldırmak istiyorsanız, yukarıda tarif edildiği şekilde Engellenen Numaralar sayfasına geliniz. Bu sayfada numara engelleme yapılabildiği gibi aynı zamanda daha evvelden numara engelleme işlemi uygulanan kişilerin numaraları da listelenecektir.

Numara engellemeyi kaldırmak için tek yapmanız gereken şey o numaranın karşısında bulunan çarpı işaretine basıp numarayı bu sayfadan silmektir.

Xiaomi note 9 pro numara engelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>