Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme

Xiaomi mi note 10 lite telefonda numara ve mesaj engelleme özelliği bulunmaktadır. Engelleme yapabilmenin için o numaranın rehberinizde kayıtlı olmasına veya arama kaydında olmasına gerek yoktur, numarayı bilseniz yeterlidir.

Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme

Xiaomi mi note 10 lite ve Xiaomi’nin bir çok modelinde numara engelleme işlemleri aşağıda tarif edilen şekilde yapılmaktadır.

Bunun için ilk olarak telefon simgesine basarak arama sayfasına giriyoruz. Sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne basıyoruz.

Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme

Seçeneklerin yer aldığı bir kutu açılır. Ayarlar seçeneğine basıyoruz.

Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme

Ayarlar sayfası aşağıdaki resimdeki gibidir. Engellenen numaralar seçeneğine basıyoruz.

Xiaomi mi note 10 lite numara engellemeEngellenen numaralar sayfası aşağıdaki resimdeki gibidir. Eğer bilinmeyen numaralar seçeneğini aktif edersek, birçok spam aramayı engellemiş oluruz. Eğer aşağıdaki resimdeki gibi gri bırakırsak numarasını gizlemiş kişiler bize ulaşabilirler. Numara engelleme yapmak için en alttaki Numara ekle seçeneğine basıyoruz.

Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme

Numara ekle ye basınca numara yazabileceğimiz bir kutu karşımıza çıkıyor. Engellenecek numarayı buraya yazıp alttaki Engelle butonuna basıyoruz.

Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme

Böyle yapınca o numara Engellenen numaralar sayfasında listeleniyor ve o numara bizi aradığında meşgul sesi ile karşılaşıyor ve bizim haberimiz olmadan arama girişimi sonlanıyor.

Xiaomi mi note 10 lite numara engelleme kaldırma

Eğer daha sonradan engellemeyi kaldırmak istersek yukarıdaki adımları izleyerek Engellenen numaralar sayfasına geliyoruz. O sayfada engellediğimiz numarayı bulup karşısındaki çarpı işaretine basıyoruz. Böylece engeli kalkıyor.

Xiaomi mi note 10 lite mesaj engelleme

Bir numarayı engellediğimizde mesaj da atamıyor. Sadece mesaj engelleme seçeneği bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>