Xiaomi engellenen numaralar nerede ?

Daha önceden engellenen bir numaranın engelini kaldırmak veya başka bir numarayı engellemek için Xiaomi telefonlarda engellenen numaralar klasörüne ulaşmanız gerekmektedir.

Xiaomi engellenen numaralar listesine nasıl ulaşırsınız ?

Çoğu telefonda kara liste veya engelli listesi kısmına ulaşmak için Ayarlar veya Telefon gibi kısımlara girmek gerekirken Xiaomi de önce Güvenlik klasörüne girmek gerekmektedir. Bu klasörün sembolü aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Xiaomi engellenen numaralar
Bu klasörde Engelli listesi ni bulup oraya basınız.

Xiaomi engellenen numaralar
Karşınıza aşağıdaki resimdeki sayfa çıkacaktır. SMS ve Aramalar ayrı ayrı listelenecektir. Bizim örneğimizde engellenen numaralar yoktu, bu yüzden bu sayfa boş geldi. Eğer bir numarayı engellemiş olsaydık burada o gözükecekti.

Xiaomi engellenen numaralar

İşte Xiaomi telefonlarda engelli listesine ulaşmak bu kadar kolay. Fakat engellenen numaralar klasörüne ulaşmak ve işlem yapmak için bir yere daha basmak gerekiyor. Yukarıdaki resimde yuvarlak içine alınan çark sembolüne basınız. Aşağıdaki sayfa gelecektir.

Xiaomi engellenen numaralar
Bu sayfadan engellenen SMS lere ve engellediğiniz numaralara ulaşabilirsiniz. En altta bulunan Engelli listesi bildirimleri kısmından bildirim gelip gelmemesini ayarlayabilirsiniz. Engellenen numaralar a basınız.

Aşağıdaki ekran gelecektir. Biz herhangi bir numarayı engellememiştik, boş geldi. Numara engelleme yapsaydık engelli numaralar burada gözükecekti. Bir numarayı engellemek için onu buraya eklemek zorundayız. Bu nedenle ekranın altında bulunan ekle sembolüne dokununuz.

Xiaomi engellenen numaralar
Oraya dokununca engelli listesine numara eklemeyi ne şekilde yapacağınıza dair seçenekler çıkar. Telefon numarası ekle ye basınız.

Xiaomi engellenen numaralar
Engellemek istediğiniz numarayı buraya giriniz. SMS ve arama seçenekleri vardır. İkisini de seçebilirsiniz veya birini seçebilirsiniz. Numarayı girince Tamam a basınız.

Xiaomi engellenen numaralar
Böylece numara Engellenen Numaralar listesine eklenmiş olacaktır. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere numaranın yanında Arama ve kısa mesajları engelle gibi bir bilgi de verilmektedir. Sadece kısa mesaj engelleme veya sadece arama engeli de olabilirdi.

Xiaomi engellenen numaralar
Xiaomi engellenen numaralar klasörüne yukarıdaki aşamaları takip ederek ulaşabilir, düzenleme yapabilir veya numara engelleme kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlatım Xiaomi mi 6 telefonu üzerinden yapılmıştır. Diğer modellerde de benzer şekilde olmakla beraber bazı modellerde engellenen numaralar klasörüne ulaşım farklı yollardan olabilir.

One thought on “Xiaomi engellenen numaralar nerede ?

  1. Ebru

    Engelli kişilerden gelen spam mesajları kara listeyi nasıl bulabiliriz . Engelli kişi mesaj atıyor ama bulamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>