Samsung ifade engelleme yok

Samsung’un yeni çıkan modellerinde ifade engelleme özelliği yok. Neden yok, çünkü android 9 işletim sisteminde ifade engelleme yok. Samsung’un A50, A30, A30, A70, Note 10 ve S10 gibi modellerinde Android 9 işletim sistemi kullanıldığı için istenmeyen mesajlar ifade engelleme ile engellenememektedir.

Bu sadece Samsung‘un değil Huawei, Xiaomi, LG, Meizu ve OPPO marka ve android 9 işletim sistemi kullanan cihazların ortak derdi durumundadır.

Kullanıcılar olarak var olan yararlı bir özelliğin sonraki güncellemede kaldırılması veya yeni modellerde ifade engelleme gibi istenmeyen mesajlara kökten çözüm olan bir özelliğe yer verilmemesini hoş karşılamadık.

Geliştirici firma neden böyle bir şey yaptı derseniz, bunun sebebini bulamadık. Sürekli güncellenen şeylerde bazen yeni sürümler eskisinden kötü olabiliyor. Bunu birçok yazılımda deneyimledik.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

  1. Eğer güncelleme geldikten sonra ifade engelleme özelliği kaybolduysa güncellemeyi geri almayı deneyebilirsiniz.
  2. Eğer yeni aldığınız telefonda ifade engelleme özelliği yok ise mevcut özellikleri üzerinden engelleme yapabilirsiniz.
  3. Bir numara engelleme uygulaması yükleyip numara ve mesaj engellemesini uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

İfade engelleme olmayan Samsung telefonlarda istenmeyen mesajlar nasıl engellenir ?

Cihazın Telefon menüsüne yani arama yapılan yere girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne basınız.

Samsung ifade engelleme yok

Karşınıza birkaç seçeneğin bulunduğu kutu açılacaktır. Ayarlar a basınız.

Samsung ifade engelleme yok

Arama ayarları sayfası açılır. Burada epey fazla seçenek vardır. Numara veya mesaj engelleme için Numaraları engelle seçeneğine basınız. Bir numarayı engellediğinizde aynı zamanda o numaranın size mesaj atmasını da engellemiş oluyorsunuz.

Samsung ifade engelleme yok
Numaraları engelle sayfasında Bilinmeyen arayanları engelle diye bir seçenek vardır. Bunu aktif ettiğinizde gizli numaralar sizi arayamaz. Telefon numarası ekle yazan yere engelleyeceğiniz numarayı yazıp artı işaretine basınca o numara sizi arayamaz ve mesaj atamaz.

Samsung ifade engelleme yok
Engelleyeceğiniz numarayı arama kaydına girerek veya rehberden de bulabilirsiniz. Daha sonra engelleme kaldırma isterseniz bu sayfaya gelip listeden o numarayı bulup eksi işaretine basmanız gerekir.

Telefon kullanıcılarının büyük sorunu numarasız mesajlarla. Bunları engellemek için Numarasız mesajları engelleme yazımı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Programı İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>