Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme Samsung

Sizi sadece rehberinize kaydettiğiniz numaralar arasın gerisi engellensin istiyorsanız, Samsung telefonda bu işlem gayet kolay bir şekilde anlatılmaktadır. Aşağıdaki anlatım Samsung A10 üzerinden anlatılmakta olup birçok Samsung modelinde Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme işlemi aşağıda anlatılan şekilde yapılmaktadır.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme Samsung

Rehberde kayıtlı olmayan numaralar, bizim için “bilinmeyen numaralar”dır. Bu nedenle bilinmeyen numaraları engellediğimiz zaman rehberimize kaydetmediğimiz, yani yabancı olan numaralar engellenmiş olacaklardır.

Engelleme yaptığımızda rehberde kayıtlı olmayan numaralar bizi aradığında hat direk meşgule düşüp arama sonlanacaktır.

Samsun telefonlarda rehberde kayıtlı olmayan numaraların engellenmesi işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

Telefonumuzun ana sayfasında iken yeşil renkli telefon ikonuna basarak telefon uygulamasına giriyoruz. Telefon uygulamasına girince sağ üst köşedeki üç nokta simgesine basınca seçenekler gelen bir kutu açılır. Ayarlar seçeneğine basıyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme Samsung

Arama ayarları sayfası açılır. Numaraları engelle yazan seçeneğe basıyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme Samsung

Numaraları engelle sayfası, numara engelleme yaptığımız sayfasıdır. Bir numarayı direk girerek veya rehberden bularak, yada arama kayıtlarından bularak seçip engelleyebiliriz. Bu yazımızın konusu rehberde kayıtlı olmayan numaraları engellemek olduğu için numaraları engelle sayfasının en başındaki Bilinmeyen arayanları engelle seçeneğini aktif (yeşil) yapıyoruz. İşlem bu kadar.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme Samsung

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engellediğimiz zaman sadece yabancı kişiler değil, şahsi olarak tanımakla birlikte numarasını eklemediğimiz kişiler de bizlere ulaşamayacaktır. Bu hususa dikkat etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>