Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Beni kayıtlı olmayan numaralar aramasın, sadece rehberdeki numaralar arasın istiyorsanız rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme nasıl yapılır resimli şekilde anlatacağım.

Aslında numara engelleme özelliği birçok akıllı telefonda var ama genellikle engellenecek numara biliniyorsa veya gizli numaradan aranıyorsa engellenebiliyor. Peki bilmediğimiz numaralar bizi aramasın sadece rehberdeki numaralar arasın istiyorsak ne yapacağız ?

Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea gibi telefon operatörleri ücretli veya ücretsiz şekilde numara engelleme hizmeti veriyorlar ama teknik olarak sizin telefonunuzdaki rehberi göremediklerinden rehberinizde kayıtlı olmayan numaraları engelleme imkanları bulunmuyor. Bu işlem numara engelleme uygulaması yükleyerek yapılabilmektedir.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Numara engelleme uygulamasını indirmek için Playstore’ye gidip “Rahatsız etme” yazıyoruz. Karşımıza ANTİNUİSANCE diye bir uygulama çıkıyor. Bu uygulamayı yüklüyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Karşımıza aşağıdaki gibi bir uyarı ekranı çıkıyor. Özetle diyor ki “bu uygulamayı yüklerseniz, rehberinize, mesajlarınıza, fotoğraflarınıza, çağrı bilgilerinize ve cihaz kimliğine erişmeye izin verirsiniz” Başka uygulama yüklesek de aynı izinleri isteyecektir.  Çünkü rehberde kayıtlı olmayan numaraları ve tanımadığımız numaralardan gelen mesajları engelleyebilmek için bu tür bilgiler gereklidir. Bu yüzden “Kabul Et” e basıp uygulamayı yüklüyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Uygulama yüklenince uygulamaya giriyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Sağ üst köşede yer alan “Daha fazla seçenekler” yazısına tıklıyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. “Ayarlar” a basıyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Karşımıza aşağıdaki gibi bol seçenekli bir sayfa çıkacaktır. Aşağıdaki resimde görülenden daha fazla seçenek vardır. Biz rehberde kayıtlı numaralar aramasın istediğimiz için “Sadece rehberimden gelen aramalar” yazısının hizasındaki butonu aktif ediyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Şu şekilde bir uyarı mesajı gelir.Tamam diyoruz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

Bu işlemi yapınca ister gizli numaradan arasınlar, ister yurt içinden, ister yurt dışından, ister sabit hattan, ister 850 li bir hattan arasınlar rehberinize kaydetmediğiniz için size ulaşamayacaklar . Sizi arayınca meşgul çalacak. Bildirimleri kapatırsanız bildirimleri bile gelmeyecektir.

Uygulamanın mesaj engelleme özelliği de gayet işe yarıyor. Reklam, tanıtım, siyaset, bahis mesajlarından bir çırpıda kurtuluyorsunuz. Numarası olmayan mesajları engelleme de bu sayede mümkün oluyor.

Numara engellemeyi sağlayan başka uygulamalar da var.

İnsanlara faydalı olmak için bu yazıyı yazdım. Siz de başkalarına faydalı olmak istiyorsanız kendi telefonunuzda uygulamayı denediğinizde işe yarayıp yaramadığını veya belirtmek istediğiniz bir şeyi yorum kısmına yazabilirsiniz.

Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engellemeyi sağlayan bu uygulamayı her akıllı telefonda test etme imkanım olmadı. Belki bazı cihazlarda çalışmayabilir. Bu yüzden Samsung, Vestel, Huawei , General Mobile, LG, Xiaomi, Sony,lenovo,casper, iphone ve diğer marka telefon sahiplerinin uygulama hakkındaki yorumlarını bekliyorum.

İlgili aramalar:

 • numarası olmayan mesajları engelleme
 • yabancı numaraları engelleme
 • kayıtlı olmayan numaraları engelleme
 • rehberde olmayan numaraları engelleme
 • vodafone rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme
 • rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme iphone
 • rehberimde kayıtlı olmayan numaralar beni aramasın
 • rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme samsung
 • rehberde ekli olmayan numaraları engelleme

2 thoughts on “Rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme

 1. nurcan

  app store da böyle bir uygulama yok bunun iphone için olanı var mı?

  • Admin

   iphone telefonlar için ücretli ve ücretsiz numara engelleme uygulamaları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>