Samsung A50 mesaj engelleme

Samsung A50 mesaj engelleme işlemleri resimli olarak aşağıda anlatılmaktadır. Samsung A50’nin 201 sayfalık kullanım kılavuzunda mesajların engellenmesi ile ilgili olarak kısa bir bölüm vardır.

Samsung A50 mesaj engelleme
Bu bölümün ekran görüntüsü yukarıdadır: Samsung A50 mesaj engelleme işlemini kısaca tarif edersek:

  • Mesajlar a giriyoruz.
  • Açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sembolüne basıyoruz.
  • Ufak bir menü ekranı açılır, gelen seçeneklerden Ayarlar‘a basıyoruz.
  • Ayarlar sayfasındaki seçeneklerden Numaraları ve mesajları engelle seçeneğine basıyoruz.
  • Karşımıza gelen sayfada gelen seçeneklerden Numaraları engelle ye basıyoruz.
  • Açılan ekranda numara engelleme için bize birkaç seçenek sunulacaktır. Ya direk numarayı girebiliriz, veya engellenecek numara rehberde ekli ise oradan seçebiliriz. Numarayı seçince veya girince + ya dokunarak o numaranın aramasını ve mesaj atmasını engellemiş oluyoruz.

Numara engelleme sayfasına Telefon menüsü üzerinden de ulaşmak mümkündür. Aşağıda resimleri de verilen aşamaları takip ederek Samsung A50 de mesaj ve numara engelleme yapabilirsiniz.

Samsung A50 mesaj engelleme

Telefonun ana ekranında iken Telefon simgesine dokunuyoruz.

Samsung A50 mesaj engelleme
Telefon menüsünün sayfasına girince aşağıdaki resimde ok ile gösterilen üç nokta sembolüne dokunuyoruz.

Samsung A50 mesaj engelleme
Ufak bir menü kutusu açılacaktır, Ayarlar a dokunuyoruz.

Samsung A50 mesaj engelleme
Arama Ayarları sayfasına yönlendirileceğiz. Orada Numaraları engelle seçeneğine dokunuyoruz. Bir numarayı engellersek mesaj da atamıyor. Yani sadece mesaj engelleme yok, mesaj atamaması için arama yapmasını da engellemek zorundayız.

Samsung A50 mesaj engelleme
Karşımıza aşağıdaki resimde gösterilen sayfa gelecektir. Burada Bilinmeyen arayanları engelle diye bir seçenek vardır. Bunu aktif ettiğimizde gizli numaraları yani, numarasını gizlemiş kişiler mesaj atamaz.

Samsung A50 mesaj engelleme
Numarasını bildiğimiz kişinin mesaj atmasını engellemek için Telefon numarası ekle yazan yere numarayı girip hizasındaki + ya dokunabiliriz veya numarayı ezberden bilmiyorsak yukarıdaki resimde 1 ile gösterilen Kayıt yazısına dokunarak arama kaydından bulabilir veya o numara rehberimizde kayıtlı ise yukarıdaki resimde 2 numara ile gösterilen Rehber yazısına dokunarak engellenecek numarayı rehberden bulabiliriz.

Konuyu özetlersek Samsung A50 mesaj engelleme işlemleri gizli numaraları engellemek ve numarası belli kişileri teker teker engellemek şeklindedir. Ne yazık ki ifade engelleme veya rehberde olmayan kişiler mesaj atamasın şeklinde bir seçenek yoktur. Bu tür seçenekleri yapabilmek için bir uygulama yükleyip mesaj engelleme uygulaması üzerinden mesaj engellemesi yapmak gerekmektedir.

Samsung A50 mesaj engelleme kaldırma

Bir numarayı engellediğimizde o numara Numaraları engelle sayfasında listelenecektir.
Eğer engellenen numaranın yeniden mesaj atabilmesini istiyorsak yukarıdaki aşamaları takip ederek Numaraları engelle sayfasına kadar gelip o numaranın hizasındaki – işaretine basmak gerekir. Böylece o numaranın mesaj ve arama engellemesi kalkacaktır.

Samsung A50 mesaj engelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>