B002 sms engelleme

Son zamanlarda B002 kodlu mesajların sayısı arttıysa SMS engelleme işlemi yaparak hoşlanmadığınız reklam mesajlarından kurtulabilirsiniz.

Reklam mesajlarının en altında başlayan ve B harfi ile başlayan üç haneli kod reklam mesajını atan şirketin kod numarasıdır.

B002 kodunu ise Turkcell kullanmaktadır. Telefon operatörleri bu şekilde reklamlarını neredeyse bedavaya yapmaktadırlar.

Bir Turkcell abonesi olsanız da 7/24 bu mesajlara katlanmak zorunda değilsiniz. Turkcell’in müşteri hizmetlerini arayarak telefon numaranızı reklam listesinden sildirebilirsiniz.

B002 sms iptali

Turkcell müşteri hizmetleri numarası 0 532 532 0000 dır. Turkcellin diğer bir numarası ise 532 757 2222 dir. Bu numarayı arayarak reklam mesajlarını istemediğinizi ifade edebilirsiniz.

B002 nolu SMS’ler Turkcell’den gönderilse dahi mesaj içeriği her zaman Turkcell ile alakalı olmayabilir. Gelen mesaj bankanın reklamı olabilir veya başka bir firmanın mesajı da olabilir. Bu firmalar Turkcell ile anlaşmışlardır ve bu operatör üzerinden size reklam ve bilgi mesajları gelmektedir.

Eğer Turkcell’i arayıp B002 sms iptali yaptırırsanız bu seferde bazı firmaların gerekli mesajlarını alamama durumu ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir şey yaşamamak için B002 sms engelleme yapmak yerine mesajın sonunda yer alan “mesaj almak istemiyorsanız …. Yazıp ….. ye gönderebilirsiniz” de belirtilen işlemi yapabilirsiniz.

Reklam ve bilgi mesajları genellikle internet üzerinde bir sözleşmeye onay verdiğinizde veya başka bir işlemi yerine getirirken bazı hususları kabul ettiğinizde size gelmeye başlar. Okumadan kabul ettiğiniz formda veya sözleşmede bilgi mesajları almayı kabul ettiğiniz yazılıdır.

B002 sms iptali yaptırsanız dahi yeniden böyle bir şeye onay verirseniz reklam mesajları yeniden gelmeye başlar.

One thought on “B002 sms engelleme

  1. Garip

    Artik kodlu gelmiyor mesajlar.Telefon numarasindan gonderiyorlar.Ne yapabiliriz.sagolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>